Poniedziałek - piątek: 8 - 16, Sobota: 8 - 12

Pellet

Pellet

Pellet to aktualnie jedno z najchętniej kupowanych paliw grzewczych. W związku z tym, że pellet produkowany jest z biomasy, czyli przykładowo pozostałości po codziennej pracy tartaku, jest stosunkowo tani i chętnie wykorzystywany przez przez osoby nastawione proekologicznie. W związku z tym, pod kątem cenowym, pellet stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla powszechnie stosowanego gazu, ale też dla węgla, ponieważ jego spalanie jest czystsze.

Pellet

Pellet to granulat wytwarzany metodą ciśnieniową z odpadów drzewnych. Zgodnie z prawem klasyfikowany jest jako biomasa i tak jest faktycznie, ponieważ pellet drzewny wytwarza się na przykład z trocin, wiórów, zrębki oraz pyłu drzewnego. To sprawia, że pellet charakteryzuje się dużą kalorycznością i co ważne, jest paliwem bardzo czystym, ponieważ prasowanie pod ciśnieniem nie wymaga od producenta stosowania substancji klejących lub dodatkowych olejów.

W produkcji pelletu najważniejsze jest, aby zawsze stosować się do definicji biomasy, czyli w przypadku pelletu drzewnego korzystać z materiałów będącymi naturalnymi odpadami roślinnymi. Pellet nie może być produkowany z płyt wiórowych, materiałów drewnopochodnych, płyt meblowych czy płyt szlifierskich, ponieważ wtedy pellet będzie posiadał w swoim składzie szkodliwe substancje chemiczne – oleje, kleje, plastik.

Tartak Mika zajmuje się produkcją pelletu drzewnego najwyższej jakości. Produkowany przez nas pellet robiony jest tylko z odpadów, które powstały w wyniku wykonywania innych prac z drewnem. Drewno sosnowe, z którym pracujemy, pochodzi z lasów na terenie Opolszczyzny i posiada certyfikat Ministerstwa Środowiska, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość produktu. Poza produkcją Tartak Mika zajmuje się również sprzedażą detaliczną i hurtową pelletu. Na wyposażeniu posiadamy samochód dostawczy z windą o ładowności 4 ton. Zamówiony pellet dowozimy do klienta pod wskazany adres.

Skontaktuj się z nami

Kontakt