Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00, Sobota: zamknięte

Więźba dachowa

Więźba dachowa

Tradycyjne więźby dachowe to wciąż najpopularniejszy typ podstawy dachu montowanej na budynkach. Zamówienie najwyższej jakości materiałów, które posłużą cieślom do montażu dachu jest niezwykle istotne, ponieważ solidny dach budynku powinien przetrwać przynajmniej kilkadziesiąt lat i gwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom oraz użytkownikom.

Więźba dachowa

Jesteśmy jednym z największych w regionie producentów więźby dachowej. Realizujemy produkcję więźby dachowej od początku do końca. Zajmujemy się produkcją wszystkich elementów zgodnie ze sztuką ciesielską, najnowszymi standardami budownictwa oraz z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa. Nasze materiały wytwarzamy wyłącznie ze świeżego drewna, pochodzącego z lasów całej Opolszczyzny. Nasza firma posiada certyfikat Lasów Państwowych, co tylko potwierdza, że pracujemy z najwyższej jakości drewnem. W razie potrzeby korzystamy ze wsparcia sprawdzonych i lokalnych rzemieślników.

Zamówienia realizujemy na podstawie dostarczonego nam projektu budynku i dachu. Plan informuje nas o liczbie i wymiarach niezbędnych elementów. Ważne są również bezpośrednie wskazania kierownika budowy, mówiące o szczegółach, na jakie musimy zwrócić uwagę. Na podstawie planu oraz z przeprowadzonych w projekcie kalkulacji jesteśmy w stanie przygotować wszystkie prefabrykaty gotowe do montażu zaraz po dostarczeniu na plac budowy. Plan wskazuje też rodzaj więźby dachowej, jaka zostanie zamontowana na budynku. To uzależnione jest od odległości między wewnętrzną odległością dwóch najdłuższych ścian i ma to ogromny wpływ na dobór materiałów konstrukcyjnych.

Na wyposażeniu zakładu posiadamy nowoczesne maszyny CNC, czyli obrabiarki umożliwiające wykonywanie perfekcyjnych cięć, zaprogramowanych komputerowo w oprogramowaniu projektowym 3D. Posiadamy też ciężarówkę z HDS, co pozwala nam w szybkim tempie samodzielnie załadować towar, dowieźć do klienta i błyskawicznie rozładować. Nasz tartak zajmuje się też produkcją innych produktów drewnianych – kantówek, desek, łat oraz boazerii, które z pewnością będą przydatne od samego początku budowy domu aż do jej zakończenia, a w późniejszym czasie do wykończenia wnętrz.

Zamówienia realizujemy od A do Z. Klient, po dostarczeniu nam wszystkich informacji na temat zamawianej przez niego więźby dachowej nie musi się niczym martwić i może spokojnie czekać na dostawę materiałów.

Tartak Mika zajmuje się również produkcją innych prefabrykatów drewnianych. W swojej ofercie posiadamy kantówki, które służą do tworzenia konstrukcji nośnych i jako elementy uzupełniające konstrukcję, będące podporami lub częścią architektury ogrodu. Produkujemy deski pod każde zamówienie z przeznaczeniem na materiał budowlany, stolarski lub wykończeniowy. Produkowane przez nas łaty i kontrłaty posłużą jako uzupełnienie więźby i do wykończenia konstrukcji dachu. Tartak Mika zajmuje się również produkcją boazerii wewnętrznej i zewnętrznej, stanowiącej ciekawy element wykończeniowy.

Skontaktuj się z nami

Kontakt