Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00, Sobota: zamknięte

O Firmie

Tartak Mika - 30 lat w branży

Tradycja i doświadczenie

Nasz tartak pracuje już ponad 30 lat. Jest firmą rodzinną, w której pracują kolejne pokolenia założycieli. Kilkadziesiąt lat działania w branży pozwoliło nam zebrać niezbędne doświadczenie w pracy z drewnem i wiedzę, która daje efekty i pozwala nam pracować jeszcze lepiej!

Działamy regionalnie

Nasz tartak jest firmą lokalną. Działamy głównie na terenie Opolszczyzny i współpracujemy z tutejszymi specjalistami oraz rzemieślnikami. Jeżeli to konieczne, korzystamy z pomocy miejscowych przedsiębiorstw, a nasz surowiec pobieramy tylko z okolicznych nadleśnictw.

Rozwijamy się

Dbamy o ciągły rozwój naszej oferty handlowej. Inwestujemy w szkolenie pracowników oraz niezbędny sprzęt, przez co stale podnosimy kwalifikacje i jakość wykonywanych produktów z drewna. Posiadamy nowoczesne maszyny CNC oraz pojazdy ciężarowe, dzięki czemu zapewniamy kompleksową obsługę klienta.

Nasza historia

1989
Pierwsza połowa 2011
Druga połowa 2011
2015
2019

W tym roku małżeństwo Alojzy i Teresa Mika podjęli decyzję o otwarciu tartaku w Grodzisku.

Na wyposażeniu tartaku pojawiła się pierwsza maszyna CNC do produkcji więźb dachowych.

Do tartaku sprowadzono pierwszą przemysłową suszarnię próżniową.

Otwarcie nowoczesnej linii technologicznej do przecierania drewna, co znacznie poprawiło wydajność pracy tartaku.

Tartak rozszerzył swoją działalność o produkcję pelletu drzewnego z własnej biomasy.

1989
2011
2011
2015
2019

Zobacz galerię naszej działalności!

Zobacz

Poznaj naszą ofertę

Więźba dachowa a może pellet?

Zobacz szczegóły naszej oferty i zamów w naszym tartaku więźbę dachową do budowy domu lub zamów wysokiej jakości pellet do jego ogrzania.
Oferta-ikona-01.png

Więźba dachowa

Produkujemy wszystkie elementy niezbędne do postawienia więźby dachowej, korzystając z pomocy wysokiej klasy maszyn. Więźbę realizujemy od A do Z i dostarczamy klientowi produkty gotowe do montażu.

Zobacz więcej
Oferta-ikona-02.png

Pellet

Pellet drzewny produkujemy z biomasy powstałej w wyniku innych naszych prac. Nasze paliwo jest najwyższej jakości, pozbawione dodatków chemicznych i tworzone przez nowoczesną prasę.

Zobacz więcej
Oferta-ikona-03.png

Tarcica

Nasz tartak zajmuje się również produkcją innych materiałów drewnianych – desek, łat, kantówek i boazeri, czyli wszystkiego, co jest niezbędne do zbudowania domu i jego wykończenia.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

Kontakt