Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00, Sobota: zamknięte

Przechowywanie i stosowanie pelletu

Jak poprawnie przechowywać pellet?

Pellet jest opałem bardzo łatwym w przechowywaniu, a przede wszystkim czystym. Pellet zaraz po zakończeniu procesu produkcji pakowany jest w igłowane worki, dzięki czemu ma stały dostęp do powietrza, ale trzeba pamiętać, aby był worki składować na suchym podłożu i pod zadaszeniem.

Składowanie pelletu

Idealnym miejscem na przechowywanie worków z pelletem będzie kotłownia, piwnica lub przydomowa komórka. Ważne, żeby pomieszczenie nie było wilgotne. Wtedy nasz pellet nie straci swoich właściwości grzewczych nawet przez bardzo długi czas. Warto zadbać o zapewnienie dostępu powietrza w takim pomieszczeniu. Przerzucany pellet może się kruszyć, co spowoduje unoszenie się w powietrzu szkodliwych pyłów.

Większe ilości pelletu można przechowywać luzem, ale w takim wypadku trzeba zwrócić uwagę na warunki przeciwpożarowe. Pellet workowany przechowywany w kotłowni będzie bezpieczny, ale luźny może ulec zapaleniu, co może doprowadzić do niebezpiecznego pożaru.

Pellet można przechowywać przez bardzo długi czas nie martwiąc się o spadek jego jakości. Wysokiej jakości pellet posiada właściwości, dzięki którym nie kruszeje, nie gnije i nie butwieje oraz co ważne – ponieważ jest drewnem – nie jest narażony na szkodliwe działanie owadów, robaków czy innych mikroorganizmów.

Skontaktuj się z nami

Kontakt